V roku 2010 som na konci recenzie Súboja Titanov napísal, že jediné, čo dá filmu zmysel, bude pokračovanie. Záverečná situácia, v ktorej kamera opúšťa hrdinov, vyzerala napriek všetkým nedostatkom filmu ako východisko do ďalšieho príbehu zaujímavo. Lenže pokračovanie pod názvom Hnev titanov sa odohráva až 10 rokov po porazení Krakena a všetko je teda úplne inak.
Wrath of the Titans
akčný, dobrodružný, fantasy
2012 / 99 min. / MP 12
USA
Réžia
Jonathan Liebesman
Scenár
Greg Berlanti, Dan Mazeau, David Johnson, Beverley Cross
Príšery opúšťajúce podzemný svet vtiahnu zakrátko do diana aj Persea, ktorý musí brániť svojho syna. Do deja sme tak uvedení veľmi rýchlo a čoskoro sa hlavný hrdina so svojim lietajúcim koňom poberá za Andromedou (tentoraz ju hrá Rosamunda Pike). Desať rokov sa na nej podpísalo, stala sa z nej napríklad blondína. Ale okrem toho je z nej veľmi schopná kráľovná, ktorá priamo na bojisku vedie svoju armádu.
Do partie priberú aj neuznaného syna boha Poseidona, Agenora (Toby Kebbell) – známeho aj pod menom Navigátor, ktorý ich má priviesť na jeden bájny ostrov. Žije na ňom svojej božskej moci zbavený Hefaistos (Bill Nighy), asi najzaujímavejšia postava filmu. Tvorca množstva zbraní vytvoril aj tú, ktorá môže ako jediná zničiť Kronosa. A snaha dať ju opäť dokopy je to, o čo vo filme ide.
Aj keď to už vyzeralo, že scenár Hnevu titanov bude písať rovnaká zostava scenáristov ako prvý diel, našťastie sa tak nestalo. Scenár bol vtedy veľkým problémom. Niežeby to dnes bolo o mnoho lepšie, ale jedno negatívum sa podarilo odstrániť. Film nemá hluché miesta a neobjavuje sa tak občasný pocit nudy. Lenže spôsob, akým sa to dosiahlo, nie je najlepší. Tvorcovia rezignovali asi na všetko, čím mohol tento film byť. Dej je jednoduchý a priamočiary. Ostala tu len nabúchaná a vydarenými efektmi sprevádzaná akcia. Všetko okolo je minimalizované. Aj kvalitný herecký ansámbel, ktorý zachraňoval Súboj Titanov, je tu prakticky na nič.
Ťažko k tomuto filmu napísať viac. Ani rozmýšlať sa mi nad ním nedá, keďže sa niet čoho chytiť. Presvišťal pred očami na môj vkus veľmi rýchlo. Pre mňa jednoznačne horšie ako prvý diel, i keď vďaka jasnému zameraniu na akciu a boj si to svojho spokojného diváka nájde asi skôr. Pri pohľade na filmografiu režiséra Jonathana Liebesmana (Svetová invázia) je jasné, že to ani inak nemohlo dopadnúť. Zachoval svoj štýl, ak to tak môžeme povedať.
Hnev titanov napriek všetkým negatívnym reakciám divákov (od mnohých sú samozrejme aj pozitívne) a kritiky dosiahol solídny komerčný úspech. Síce sú tržby slabšie ako pri Súboji Titanov, ale aj tak sa Warner Bros. chystá na ďalšie pokračovanie.